← Zpět na přehled realizací

Rekonstrukce venkovního koupaliště

Vodňany, Česká republika

www.infocentrumvodnany.cz

Kde:Vodňany  
Kde:02-05/2021
Co:1 venkovní nerezový bazén
Finanční objem bazénové technologie:4,0 mil. Kč bez DPH
Celková plocha bazénu:550,0 m2
Celkový objem bazénu:575,0 m3

 

Ve městě Vodňany před letošní koupací letní sezónou vzniklo nové atraktivní venkovní koupaliště. Původní betonový skelet bazénu byl nahrazen moderní nerez ocelí a stejně tak již dnešním normám neodpovídající bazénová technologie prošla kompletní rekonstrukcí. Nový nerezový víceúčelový bazén tak nyní nabízí vyžití pro široké spektrum uživatelů. Bazén je rozdělen do několika účelově zaměřených částí. Dětská část má pro nejmenší děti bezpečnou výšku hladiny vody v rozmezí 0,1 – 0,3 m a je nabitá několika vodními atrakcemi a skluzavkou s designem chobotnice. Tato část je oddělená od zbytku bazénu plexisklem. Větší děti zaujmou atrakce v aktivní zóně víceúčelového bazénu, kde je pro ně k dispozici houpací záliv, dva lanové mosty s lekníny, šplhací síť, a dokonce i basketbalový koš. Další zábava čeká návštěvníky bazénu na skluzavce, která dojíždí do vyhraněného prostoru a neohrozí tak jiné uživatele. Pro aktivní plavce jsou součástí bazénu tři plavecké dráhy o délce 25 m. V neposlední řadě bazén poskytuje možnost relaxace v části s trubkovými masážními lavicemi a lehátky. Masáž bolavých svalů umožní nerezové chrliče a masážní trysky.  

 

Bazénová technologie je řešena jedním společným filtračním okruhem. O čistou a hygienicky nezávadnou vodu se starají dnové trysky, které přivádí upravenou vodu do bazénu, vyrovnávací nádrže, oběhová čerpadla, filtry s vícevrstvou filtrační náplní, automatické dávkovací zařízení chemikálií.  Pro ohřev bazénové vody jsou využívaný tepelná čerpadla.

 

Pro tento venkovní víceúčelový nerezový bazén a jeho bazénové atrakce firma G-Team INOX SERVIS s.r.o. dodala a namontovala bazénovou technologii a potrubní rozvody včetně související elektroinstalace a měření a regulace. Výše uvedené firma G-Team INOX SERVIS s.r.o. prováděla pro společnost BERNDORF BÄDERBAU s.r.o. na základě patřičné smlouvy o dílo.

sample
sample
sample
sample
sample
sample
sample